Sušená syrovátka

19. dubna 2008 v 17:32 | Majuška ♥ |  Články
Ostatní Sušená syrovátka gVyvážený nápoj, který nezatěžuje organismus, zajistí rychlé a souvislé zásobení všech orgánů potřebnými vitamíny a minerály. Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu. Jedná se o žlutozelenou kapalinu, jejíž barva je dána mléčným vitamínem lactoflavinem. Tato tekutina takřka neobsahuje tuky a soli,na druhé straně však obsahuje mnoho kvalitních bílkovin, ve vodě rozpustné vitamíny B1, B2, B6, B12, E, C a mléčný cukr (alergeny).krása
Dále obsahuje minerály - hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík a zinek. Draslík má jedinečný efekt při celulitidě. Syrovátka je velmi důležitá také pro metabolismus, neboť čistí střeva a podporuje tvorbu střevní flóry. Vysoký obsah B vitamínů a vápníku má pozitivní vliv na stavbu kostí a zubů. Účinky syrovátky jsou zkrátka mnohostranné. Jeli syrovátka aplikována i vnějškově, učinkuje jako fantastický vyhlazovač pokožky. Reguluje její PH hodnotu a stabilizuje kyselou ochranu povrchu těla. Pokožka je tak vyčištěna velmi jemně a šetrně. Nejlépe chutná syrovátka ledově vychlazená nebo smíchaná s čerstvými ovocnými či zeleninovými šťávami. Již dvě sklenice denně stačí na to,abyste se cítili zdravější, víc fit a tím pádem i atraktivnější. Přírodní produkt bez konzervačních látek.
Stále více se kosmetický průmysl, ale i věda zajímá o tradiční potraviny, jejich složení a význam pro organizmus. V USA například 40 let zkoumali jednotlivé komponenty výživy, aby nakonec vznikl materiál, který upozornil na významné souvislosti mezi zdravím a jednotlivými potravinami. Potvrdily se tak i mnohé tradiční receptury. Například proč po chřipce anebo při ní jíst slepičí vývar (pro její antiseptické účinky, neboť má určité látky shodné s léčivy), proč se u tzv. slabších ledvin doporučuje pití syrovátky, jaké jsou její důsledky atp.
Zeptáte-li se svých babiček na kvalitní přírodní kosmetický přípravek mnohá z nich se zasměje a řekne: no přece syrovátka. Nikdy žádné ekzémy, žádné potíže s prokrvením pokožky, taky žádné zažívací potíže, které se na pleti samozřejmě odrazí.
Tak jednoduché?
Ano, tak jednoduché. Předchozí desetiletí průmyslové výroby na všechno odsunuly nejen syrovátku na okraj výživové pyramidy. Opak je však pravdou. Měla by se pít denně.
Lidé s ekzematózní pletí a pokožkou vůbec by minimálně jedenkrát týdně měly užívat koupel. Zejména dětem s atopickým či jiným ekzémem by koupele velmi prospívaly. Pravda je, že kdysi, zejména na vesnicích, kde byla syrovátka samozřejmou součástí jídelníčku, neměly dívky žádné potíže s akné v období dospívání. Platila tu vždy stará pravda: příroda má na vše prostředek. Pít syrovátku a umývat se v ní v období dospívání bylo samozřejmostí.
Sušená syrovátka je výrobek, který vzniká jako zbytkový produkt při výrobě domácího tvarohu.
Účinky při vnitřním užívání:
1. Pomáhá odvádět toxické látky z organizmu .
2. Podporuje činnost ledvin.
3. Upravuje metabolizmus (látkovou výměnu).
4. Napomáhá snižování cholesterolu.
5. Omezuje záněty žaludku a střev.
6. Dodává důležité minerály - proto je vhodná pro sportovce.
7. Je nízkokalorickým nápojem i potravinou - vhodná při hubnutí.
8. Velmi vhodná pro těhotné ženy - nesnižuje hladinu vápníku a odvodňuje.
Vnější užívání:
1. Má protizánětlivé účinky, proto vhodná na citlivou dermatózní pleť.
2. Vhodná na každodenní mytí při akné i nespecifických dermatózách.
3. Napíná pokožku, prokrvuje a vyhlazuje.
4. Reguluje PH, je proto vhodná do koupelí.
5. Při ekzémech i lupence doporučujeme pití i koupele.
Tradiční potraviny mají řadu dalších pozitiv, které váš organizmus objeví sám, jakmile vy objevíte tento nápoj i kosmetický prostředek.
Pamatujte, že dlouhodobé užívání syrovátky může vašemu organizmu výrazně pomoci.
Návod k použití:
1 polévkovou lžíci 10 g syrovátky na 100-200 ml vody. Rozmíchat na kašičku a dolít teplou vodou. Pro studenou vodu použijte mixer nebo šejkr.
Složení:
Energetická hodnota 1 335 Kj ( 318 kcal )
Bílkoviny 12 g
Sacharidy 60 g
Tuk 3 g
Jak používat:
  • syrovátková koupel - pokožka bude hlabká a hebká, když do plné vany vody přimícháme 80 ml syrovátky a v této zázračné ozdravující lázni o teplotě 36 °C si minimálně 15 minut poležíme.

  • jemné ruce - ruce do vlažné syrovátky ponoříme na 10 minut, poté je opláchneme. Bílkoviny v syrovátce podporují tvorbu kolagenu. Po koupeli ve vlažné syrovátce budeme mít jemné ruce.

  • hladká pleť - svěží a hladkou pleť budeme mít po aplikaci masky ze třech lžic syrovátkového prášku. Ten smícháme s vlažnou vodou tak, aby vznikla kaše. Necháme 10 minut působit, poté opláchneme.

  • syrovátkový nápoj - nasypeme 1 polévkovou lžíci 10 g syrovátky na 1,5 - 2 dcl teplé vody. Rozmícháme na kašičku a dolijeme vodou. Pro studenou vodu použijeme mixer nebo šejkr. Nápoj můžeme lehce přisladit ovocnými šťávami.

Složení: energetická hodnota 1 335 Kj (318 kcal), bílkoviny 12 g, sacharidy 60 g, tuk 3 g.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Na jakém místě potřebuješ nejvíc zhubnout?

Stehna
Boky
Břicho
Zadek
Ruce
Všude!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama