Umíte se správně zvážit?

24. března 2008 v 21:12 | Majuška ♥ |  Hubnutí
Myslíte si, co je na vážení složitého? Ale ona i taková obyčejná věc jako je vážení, má svá pravidla.

Spousta z nás podlehla rituálu den co den se zvážit. Pokud váha nesplní naše očekávání, je to bohužel častý důvod k frustracím a zoufání, co děláme špatně. Jedla jsem snad víc, než jsem měla? Držím dietu špatně, nebo jsem málo cvičila? Nemusí to být vždy ale pravda. Ono umět se správně zvážit je totiž umění.

Co na sebe? A jak si stoupnout?

Na váhu si stoupněte vždy nejlépe hned ráno před snídaní. Měly bychom být vždy také přibližně stejně oblečeny. Na sobě byste měly mít maximálně spodní prádlo, takové džíny a svetr vám totiž kilo nahoru klidně přihodí. A samozřejmě se vážíme bez bot. Vězte, že na váhu se taky musíte umět správně postavit. Stoupněte si na celé nohy a velmi vzpřímeně, téměř do pozoru. Pozor, pokud se budete předklánět abyste třeba uviděla kolik vážíte, může váha ukázat i o kilo navíc.

Jednou za týden to stačí!

Vážit se každý den je opravdu nesmysl. Akorát se budete stresovat, že jste nic nezhubly, nebo dokonce ještě přibraly. Ideální je, a věřte že to bohatě stačí, překontrolovat váhu jednou za týden. Pěknou šlamastiku nám taky udělá menstruace. Mějte na paměti, že zhruba týden před začátkem a týden po ní musíte počítat tak s kilogramem navíc.

A co váha?

Váhu byste měly mít vždy na jednom stálém místě. Pokud jí budete často přemisťovat rozladí se. Většina z nás má váhu právě v koupelně. Pokud ale vlastníte váhu obyčejnou tzv. nášlapnou, je to chyba. Vlhko, teplý vzduch, dokonce i blízkost topení jí může poškodit.
- Pokud špatně vidíte, pořiďte si váhu digitální. Displej s naváženou hodnotou snad ani nelze přehlédnout.
- Jestli chcete být opravdu precizní, pořiďte si váhu s měřením tělesného tuku. Podle odborníků je totiž procento tuku v těle důležitější než samotná váha.
- Váží se u vás celá rodina? Pak je dobrým pomocníkem váha, která monitoruje údaje o čtyřech osobách. Programování je tak jednoduché, že to zvládne i dítě.
by be-thin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama