Ovládají tuky tělo?

5. března 2008 v 21:51 | Majuška ♥ |  Hubnutí
Ukradeno: be-thin
Chci zhubnout - neměl (neměla) bych jíst tučné! Alespoň taková představa panuje běžně mezi lidmi. Ovšem bez tuku se lidské tělo neobejde. Naopak, tělo si svůj tuk brání!

Pozor na tuk!
I když si myslíte, že nejíte moc tučných věcí, dostává se k vám tuk nejrůznějšími skrytými cestičkami. A vy se pak divíte, že nehubnete, ale naopak přibíráte. Dokážete-li se vyvarovat potravinám, které obsahují tzv. nevhodný tuk a nahradit jej tím vhodným a pro tělo potřebným, uděláte první krok na cestě v boji s tukovými polštáři.
Tukové buňky
Tím dalším krokem pak je pochopení toho, jak tělo funguje a jak ukládá či využívá své tukové zásoby. Tukové buňky fungují v těle jako samostatná jednotka, která komunikuje s ostatními systémy. Jsou obklopeny soustavu jemných cév a periferních nervů. Jsou tak dobře vyživovány a mohou být v kontaktu s organismem. Přímý vliv na ně pak mají nejrůznější hormony (např. růstový hormon, kortikoidy, inzulín, hormony štítné žlázy…) a jiné zase nepřímý.
Tělo si svůj tuk brání!
Nechce o něj zkrátka přijít! Co kdyby přišly horší časy? Když tělo zjistí, že hladina tuků začíná rychle klesat, spustí obranu, která proces zpomalí a může naopak vést k jeho zvýšenému ukládání.
To je důvod, proč rychlé diety nezabírají a působí na nás tzv. jo-jo efekt. Přesvědčit tělo, aby si nebudovalo zbytečně další zásoby je pak těžké. Rozhodně řešením není nějaké drastické omezení jídelníčku. Cestu je pak třeba hledat ve změně stravovacích návyků, životního stylu a zvýšením pohybu a fyzické aktivity.
Jak úspěšně se vám daří obelstít tukové buňky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Na jakém místě potřebuješ nejvíc zhubnout?

Stehna
Boky
Břicho
Zadek
Ruce
Všude!!!

Komentáře

1 nina nina | Web | 5. března 2008 v 21:52 | Reagovat

jéé supa blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama